Ostatni dzień wakacji upłynął w Kamieniu Krajeńskim pod hasłem „Rodzina bez przemocy”. W ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „MAM TĘ MOC – POKONAM PRZEMOC”w dniu 31.08.2021 r. odbył się piknik rodzinny.

Organizatorami pikniku była Gmina Kamień Krajeński wspólnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Impreza miała charakter profilaktyczno – edukacyjny, a jej głównym celem było podniesienie świadomości uczestników na temat zachowania i postępowania w przypadku doświadczania bądź bycia świadkiem przemocy, a także promowanie rodziny bez przemocy. Podczas pikniku rozdawane były ulotki zarówno o tematyce przeciwdziałania przemocy domowej jak  i promujące rodzinę, jako najważniejszą komórkę społeczną. Odbyła się prelekcja na temat właściwych postaw rodzicielskich, prawidłowych wzorów zachowania oraz porozumienia bez przemocy pomiędzy członkami rodziny, którą wygłosił znany pedagog i socjoterapeutaPan Jarosław Niemyjski.            

Dla wszystkich uczestników pikniku był poczęstunek – kiełbaski z grilla oraz kawa i drożdżówka.  Podczas pikniku na  świeżym powietrzu nie zabrało atrakcji dla dzieci – dmuchany zamek, zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy oraz zabawy dla dzieci prowadzone przez wspaniałą animatorkę Panią Adriannę Starsiak.  Dużym zainteresowaniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych cieszyła się fotobudka, gdzie można było wykonać sobie zabawne zdjęcie wspólnie z członkami rodziny. Oprawę muzyczną zapewnił nam djExD Dariusz Friedehl.

Ponadto odbył się także pokaz strażacki wykonany dzięki strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Cerkwicy, który był okazją do zapoznania się ze sprzętem strażackim oraz zasadami bezpieczeństwa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy, smycze oraz piłeczki z hasłem przewodnim pikniku.

Wspólnie spędzony czas zostanie długo w pamięci uczestników. Udziału w pikniku był dla uczestników szansą na zdobycie przydatnej wiedzy dotyczącej wzajemnej komunikacji w rodzinie, a przede wszystkim był możliwością oderwania się od codzienności i spędzenia przyjemnie czasu wspólnie z rodziną. Podczas pikniku uczestnicy nawiązali nowe przyjaźnie i znajomości.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i współudział w tak ważnym przedsięwzięciu.